Zmarszczki – jak z nimi walczyć

 

Skóra jest naszą swoistą wizytówką, dlatego jej codzienna pielęgnacja jest jak najbardziej wskazana. Mimo regularnego używania kosmetyków, nawilżania czy odżywiania musimy być świadomi tego, że na naszej twarzy pojawią się w końcu pierwsze zmarszczki. Żadne preparaty kosmetyczne nie są na tyle skuteczne, aby ochronić skórę przed działaniem czynników środowiskowych, dlatego w walce z oznakami starzenia zalecane jest skorzystanie z zabiegu, jakim jest botox.

 

 

Czym jest botox?

 

Przykładem zbawiennego działania botoxu okazują się być między innymi znane aktorki czy gwiazdy estrady, które regularnie korzystają z zabiegów odmładzających. Udowadniają, że walka z upływającym czasem jest możliwa.

 

Jedną z częściej i chętniej stosowanych metod w walce ze zmarszczkami wywołanymi przez kurczenie się mięśni okazuje się być leczenie botoxem. Ta toksyna botulinowa ma za zadanie rozluźnić mięśnie, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Jednocześnie działania botoxu ograniczają się na przestrzeni mięśni, do których został zaaplikowany w postaci zastrzyku jak tu – estusanidad.com/pl/zastrzyki-z-botoxu/. W efekcie wyraz twarzy nie zmienia się, zmarszczki się wygładzają, a mimika twarzy wciąż jest wyraźna.

 

Kto korzysta z botoxu?

 

Botox jest dziś dość powszechnie stosowanym preparatem odmładzającym, dlatego może być z powodzeniem stosowany u osób w każdym wieku. W przypadku kobiet między 20 a 30 rokiem życia jest to doskonały sposób na profilaktykę przeciwko tworzeniu się pierwszych zmarszczek mimicznych.

 

W rezultacie ich powstawanie zostaje opóźnione. W obecnych czasach nie ma skuteczniejszej terapii przeciwzmarszczkowej. W przypadku osób ze skórą dojrzałą zastosowanie botoxu ma na celu usunąć już powstałe:

 

  • zmarszczki
  • i bruzdy na twarzy.

 

 

 

Jeśli jednak są to trwałe, bardzo głębokie zmiany, należy uzupełnić zabieg poprzez użycie kwasu hialuronowego, który potrafi nawilżać komórki skóry.

 

Zabieg polegający na usunięciu czy wygładzeniu zmarszczek z użyciem toksyny botulinowej z powodzeniem stosowany jest zarówno u kobit jak i u mężczyzn. W końcu każdemu zależy na pięknym, młodym i atrakcyjnym wyglądzie, dlatego chętnie korzystają z zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Metoda ta gwarantuje wypoczęty i zrelaksowany wyraz twarzy, oraz energiczny wygląd.

 

Botox – efekty

 

Działanie botuliny zauważalne jest już po kilku dniach od jej zaaplikowania przy użyciu specjalnego zastrzyku. Na pełny efekt wystarczy zaczekać około 2 tygodni. Jeśli zależy nam na utrzymaniu jak najtrwalszych efektów, to zalecane jest powtarzanie zabiegu co 3 do 6 miesięcy.

 

Dzięki zastosowaniu botoxu zmarszczki są całkowicie lub częściowo zlikwidowane. Dzięki takiej terapii liftingująco-odmładzajacej niektóre części twarzy, jak brwi czy powieki, zostają nieznacznie uniesione. Na skórze nie tworzą się nowe zmarszczki i jednocześnie twarz staje się jędrna i bardziej elastyczna.

 

Zastosowanie botoxu

 

Najczęściej stosuje się botulinę do wygładzenia:

 

  • zmarszczek poprzecznych czoła,

  • zmarszczek pionowych między brwiami – czyli lwich zmarszczek,

  • wyrównania kurzych łapek wokół oczu

  • i zmarszczek „palacza” wokół ust.

 

 

 

Mimika twarzy po wstrzyknięciu botoxu powraca stopniowo, najczęściej w ciągu kolejnych miesięcy po zabiegu. Zabieg jest skuteczny, dlatego cieszy się sporym zainteresowaniem.