Muszki – nieco zapomniana alternatywa dla krawata

 

W klasycznym rozumieniu męskiej elegancji szczególne miejsce zajmuje garnitur, wraz z dobraną do niego koszulą oraz pozostałymi dodatkami. Buty, pasek, zegarek i oczywiście odpowiednia ozdoba na szyję – to podstawowe elementy looku mężczyzny, który chce sprawiać kompetentne oraz profesjonalne wrażenie, zwłaszcza w świecie biznesu.

 

 

O ile zakup koszuli czy garnituru nie jest szczególnie trudny (nie licząc oczywiście wszelkich poprawek, które często okazują się niezbędne, jeśli wymienione części garderoby mają leżeć naprawdę dobrze), to kwestia doboru akcesorium zdobiącego szyję może okazać się nie lada dylematem.

 

Duża część panów poprzestaje na noszeniu krawata. To wybór dosyć bezpieczny, bowiem krawat w neutralnym kolorze lub ozdobiony delikatnym wzorem dobrze uzupełnia klasyczne stylizacje. Co więcej, popularność zdobywają również krawaty noszone na co dzień, w zestawieniu z ubraniami bardziej casualowymi. Granatową lub szarą ozdobę tego typu, wykonaną z wełny albo tweedu, wybiera coraz większa liczba modnych panów.

 

Co jednak w sytuacji, gdy mężczyzna chce pozostać elegancki, a przy okazji również nieco bardziej oryginalny? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: może wybrać muszkę!

 

 

Mucha jako symbol prawdziwie eleganckiego dżentelmena

 

Zakładając tego rodzaju ozdobę, mężczyzna pokazuje nie tylko wyczucie stylu (zwłaszcza, jeśli muchę uzupełnia dobrana do niej poszetka, umiejscowiona w kieszeni marynarki czy kamizelki), ale również dystans do swojego wizerunku lub chęć nawiązana do zjawisk modowych charakterystycznych czasom nam odległym. W dzisiejszym świecie mucha jest bowiem ozdobą nieco zapomnianą, kojarzoną z elegancją w stylu dżentelmenów chodzących po miejskich ulicach kilkadziesiąt, a nawet kilkaset lat temu.

 

Również bohater brytyjskich filmów akcji – agent specjalny 007, James Bond, jest wielkim fanem much, zwłaszcza tych w kolorze czarnym, uznawanych za najbardziej klasyczne oraz eleganckie. Dopasowane do białej koszuli i ciemnego garnituru czy smokingu robią wrażenie na właściwie każdej kobiecie!

 

Mucha może stać się naprawdę oryginalnym dodatkiem

 

Muchy to także element, który kojarzy z pewnego rodzaju ekscentrycznością. Ich wielkim fanem jest chociażby kontrowersyjny polityk Janusz Korwin-Mikke, którego muchy cechują się bogactwem kolorów oraz wzorów. W najlepszych sklepach z akcesoriami dla panów, działy z muszkami rozrastają się coraz bardziej, dlatego znalezienie równie ciekawych dodatków nie jest wcale takie trudne.

 

Kolorowa mucha na własny ślub czy sesję poślubną staje się wyborem panów młodych obdarzonych dużym poczuciem humoru. Zwykle chcą oni podkreślić, że nawet w takiej znaczącej chwili swojego życia jak wstąpienie w związek małżeński, potrafią zachować zdrowy dystans oraz pogodę ducha.

 

 

Czy muchę łatwiej zawiązać niż krawat?

 

Mucha najbardziej tradycyjna, wiązana, wymaga umiejętności porównywalnych do tych, jakie są potrzebne podczas zakładania krawata. Jeśli mężczyzna nie ma na nie czasu lub ochoty, może wybrać muszkę już zawiązaną, umiejscowioną pod szyją z użyciem gumki. Taka mucha sprawdzi się w przypadku stylizacji bardziej codziennych czy zwyczajnie zabawnych. Jeśli chcemy wyglądać naprawdę elegancko, zdecydujmy się na muszą wiązaną.